Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia.

Pablo Picasso

Sztuka dostępna zrodziła się z rozmów i spotkań z ludźmi, którzy nie chcą życia odkładać na weekend, wakacje czy emeryturę. Pragną odczuwać radość nie tylko w czasie wolnym, ale również w pracy. Wyczerpał się dziś model mozolnej pracy oderwanej od pasji. Już nie stała pensja czy stabilność zatrudnienia jest priorytetem. Dziś pragniemy wykonywać swój zawód z namiętnością, a nasze działania zasilać energią i kreacją.

Ludzie, którzy zajmowali stanowiska przynoszące dochody, ale niekoniecznie satysfakcję – odkrywają w sobie i talent, i wrażliwość, i wreszcie potrzebę, aby tworzyć. Budzą się do sztuki świadomego życia, w którym podsycanie wewnętrznego ognia rodzi potrzebę kreacji. A oni są gotowi za nią podążać.

Sztuka dostępna to rosnąca społeczność twórców, którzy odważają się na ekspresję swojej wrażliwości. Choć dotychczas wykonywali zupełnie inne zawody, są gotowi podzielić się tym, co tworzą. Ale sztuka dostępna to również społeczność tych, którzy kochają piękno i w przedmiotach szukają czegoś więcej – zatrzymanej opowieści, głębszego przesłania, śladu artysty. Oni nie chcą już cyfrowych kopii, powielanych przemysłowo obrazków czy wytworów sztucznej inteligencji. Przestrzeń, w jakiej żyją, ma mieć dla nich znaczenie.

Nośnikiem znaczenia i zmysłowego wrażenia jest właśnie sztuka. Niekoniecznie profesjonalna sztuka elitarna przez duże i drogie S, ale sztuka dostępna tworzona przez ludzi dla ludzi.

POMYSŁODAWCZYNI

Klaudia Grabarczyk

Moc sztuki, która stymuluje mój umysł, a ma właściwości kojące, odkryłam kilka lat temu i rozsmakowałam się w niej z ciekawością i entuzjazmem dziecka. Zaczęłam zwiedzać lokalne zaułki sztuki, a że mój apetyt rósł w miarę jedzenia, ruszałam w coraz dalsze podróże po muzeach i galeriach Europy. Obcowanie z dziełami artystów całego świata poruszało najgłębsze struny mojej wrażliwości, równoważyło emocje, pobudzało do działania i utwierdzało w przekonaniu, że sztuka powinna wyjść poza mury galerii, że jej miejsce jest bliżej człowieka.

Mój umysł projektanta i duch przedsiębiorcy wyposażony w sporą wrażliwość nie dawały mi spokoju. Pewnego dnia zrozumiałam, że tego, czego pragnę dla sztuki, to jej dostępności, a tego, czego życzę wszystkim twórcom, to szerokiego grona odbiorców.

Jak połączyć te kropki? Łączy je Sztuka Dostępna – portal dla artystów i miłośników pięknych rzeczy stworzonych rękami człowieka.

WSPÓŁPRACA

SZTUKA DOSTĘPNA jest dla Ciebie, jeśli:
01
GOTOWOŚĆ

Czujesz gotowość do wybudzenia w sobie uśpionego /odsuniętego talentu artystycznego albo już tworzysz i chcesz to rozwijać, aby stało się to twoją profesją.

02
OTWARTOŚĆ

Masz gotowość na indywidualny konsulting biznesowy w ustaleniu działań, by tworzenie stało się twoim stałym zawodem.

03
MARKA OSOBISTA

Jesteś otwarty/a na mentoring w zakresie stworzenia marki artysty i ścisłej współpracy w korzystaniu z narzędzi marketingowych niezbędnych do jej rozwoju.

04
WSPARCIE

Widzisz sens w długofalowej współpracy i chcesz zdjąć ze swoich barków tematy jak: zagadnienia prawne, sprzedaż, logistyka etc. by całą swoją energię skupiać na tworzeniu.

zapraszam do kontaktu

Chcesz dowiedzieć się więcej o Sztuce Dostępnej ?

A może ciekawi cię jak możemy współpracować i co mogę Ci zaproponować?

Napisz lub zadzwoń.

+48 502 555 907